BIO Kakaový prášok - Wolfberry BIO Kakaový prášok - Wolfberry

BIO Kakaový prášok - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
400g
5,90 € / Skladom
400g 5,90 € s DPH Skladom

Popis produktu

Kakaový prášok Wolfberry BIO 350 g vyrobený z kakaových bôbov Forastero Hispanola. Odtučnený produkt v BIO kvalite.


Kakaovník je stále zelený strom, ktorý sa podobá jabloni, vyrastá ale do výšky okolo 15 metrov. Jeho pestovanie je pomerne náročné, pretože potrebuje celoročnú teplotu od 20°C do 35°C, ale pritom vyžaduje vlhko a tieň. Priemerná úroda z jedného stromu je asi 25 plodov, ktoré vážia necelého pol kilogramu. Vo vnútri týchto plodov je uložené v priemere 30 semien, z ktorých sa vyrába kakao.


Kakaové bôby boli cenené už Aztékmi, ktorí ich používali ako platidlo. Pomocou nich sa platili dane, za desať bôbov sa dal kúpiť králik, za sto bôbov dokonca otrok. Okrem toho z rozdrvených bôbov pripravovali i nápoj, ktorý považovali za afrodiziakum. Možno práve preto pil ich veľkňaz Montezuma zo svojich zlatých pohárov denne aj 50 týchto nápojov.


Kakao sa radí vďaka svojmu širokému spektru minerálov a vitamínov medzi superpotraviny. Pôvodný názov kakaovníka je Theobroma cacao, čo v gréckom prekladu znamená pokrm bohov.


Odtučnený kakaový prášok je produkt, ktorý vzniká pomletím kakaových bôbov, pri ktorom sa oddelí väčšina tuku, ktorému sa hovorí kakaové maslo. Po usušení takto spracovaných bôbov sa hmota namelie na kakaový prášok.


Použitie:

Kakaový prášok je vhodný k pečeniu i vareniu. Je ľahko rozpustný a výborne ochutí miešané nápoje, mlieko (kakao), čokoládové výrobky, múčniky, torty a buchty.


Nutričné hodnoty na 100g:

Energie: 1070 kJ / 255 kcal;

Tuky:11 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 6.5 g;

Sacharidy: 53.0 g – z toho cukry 0.5 g;

Bielkoviny: 20.9 g;

Soľ:0.001 g;

Vláknina:33 g;


Alergény:

Kakao


Zloženie:

BIO kakaový prášok (10-12% tuku)

Minerály v 100g

Draslík: 4000 mg;

Fosfor: 700 mg;

Horčík: 550 mg;

Železo: 250 mg;

Zinok: 70 mg.


Krajina pôvodu
Dominikánska republika


BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


Obsah
350 g


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.