BIO Quinoa vločky 500g - Wolfberry BIO Quinoa vločky 500g - Wolfberry

BIO Quinoa vločky 500g - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
500g
4,70 € / Dočasne vypredané
500g 4,70 € s DPH Dočasne vypredané

Popis produktu

Quinoa vločky Wolfberry BIO 500 g sú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Bezlepkové, ľahko stráviteľné vločky sa môžu konzumovať bez akýchkoľvek úprav.


Quinoa, ktorá sa pestuje v Južnej Amerike, má podľa legendy taktiež meno “zázračné zrno“. Španielski dobyvatelia si vraj nemohli vysvetliť obrovskú silu Inkov, takže im zakazovali pod hrozbou smrti pestovanie práve tejto plodiny, ktorá Inkom mala dodávať zázračnú moc.


Quinoa, ktorej sa česky hovorí pre zmenu merlík chilský, nie je “pravá obilnina“. Jej zrná obsahujú pomerne veľké množstvo bielkovín, ktoré majú podobné zloženie ako sója, vďaka čomu je quinoa často vyhľadávaná vegánmi a vegetariánmi. Okrem toho je v quinoe pomerne veľké množstvo vlákniny, minerálov, vitamínov a nenasýtených kyselín. Je veľmi ľahko stráviteľná a nenadúva, navyše je prirodzene bezlepková.


Wolfberry quinoa vločky majú, rovnako ako samotné zrnká quinoy, mierne orieškovú príchuť, takže sa dajú konzumovať bez akejkoľvek úpravy. Môžete ich ale podávať ako súčasť müsli, cereálií, zaliať si ich mliekom, zmiešať s jogurtom, sušeným ovocím, ale hodí sa aj na zahusťovanie polievok, alebo na výrobu “karbonátok“.


Nutričné hodnoty v 100g

Energia: 1460 kJ / 350 Kcal;

Bielkoviny: 14 g;

Tuk: 6 g;

Sacharidy: 60 g;

Vláknina: 5 g;

Voda: max. 15 g.


Minerály v 100 g

Vápnik: 66 mg;

Železo: 11 mg;

Draslík: 1040 mg;

Zinok: 7 mg;

Fosfor: 408 mg;

Horčík: 204 mg.


Alergény:
Prirodzene neobsahuje lepok, ale balenie môže obsahovať stopové množstvo lepku.


Krajina pôvodu
Bolívia


BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


Obsah
500 g


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.