BIO Žitná múka celozrnná – Wolfberry BIO Žitná múka celozrnná – Wolfberry

BIO Žitná múka celozrnná – Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
400g
1,10 € / Dočasne vypredané
400g 1,10 € s DPH Dočasne vypredané

Popis produktu

Žitná múka celozrnná jemná Wolfberry BIO 400 g. Vhodná pre výrobu domáceho chleba, bagiet, dalamánok, perníkov a iných múčnikov.


Žito patrí od pradávna k najdôležitejším obilninám v ľudskej strave a žitná múka vzniká pomletím žitného zrna. Žito je blízky “príbuzný“ pšenice, ale má tmavšie a tenšie zrná. Žito obsahuje zo všetkých obilnín najviac lysínu a je výborným zdrojom mnohých vitamínov, minerálov. Žitná múka má navyše s ohľadom na tráviaci trakt veľmi výhodné zloženie, takže i vďaka obsahu vlákniny je jej skladba pre človeka veľmi priaznivá.


Wolfberry celozrnná žitná múka sa výborne hodí na výrobu domáceho žitného pečiva - chleba, bagiet, dalamánok, perníkov a iných múčnikov. Má bielu farbu s nádychom do šedej a pre človeka je omnoho lepšie stráviteľná než iné druhy múk. Aj čiastočným použitím celozrnnej žitnej múky spolu s pšeničnou bielou alebo špaldovou múkou sa docieli dlhšia trvanlivosť a vláčnosť pečiva. Vďaka tomu, že žitná múka obsahuje veľmi malé množstvo lepku, tak zle kysne a je preto potrebné ku každým štyrom dielom žitnej múky pridať aspoň jeden diel múky svetlej.


Wolfberry celozrnná žitná múka sa líši od bielych typov múk tým, že je spracované a mleté celé vyčistené zrno tejto obilniny. Tým, že pritom nie sú odstraňované obalové vrstvy a klíčky, ktoré mimochodom obsahujú najväčšie množstvo cenných látok, je táto múka pre organizmus ďaleko výživnejšia. Navyše sa z nej uvoľňuje energia postupne a je vynikajúcim zdrojom sacharidov.


Vitamíny a minerály v 100g

Vápnik: 24 mg;

Železo: 2.54 mg;

Horčík: 63 mg;

Fosfor: 225 mg;

Draslík: 374 mg; Sodík: 2 mg;

Zinok: 2.17 mg;

Thiamín: 0.287 mg;

Riboflavín: 0.114 mg;

Niacín: 1.727 mg;

Vitamín B6: 0.268 mg;

Kyselina listová: 34 µg;

Vitamín E (alfa-tokoferol): 1.43 mg;

Vitamín K (fylochinon): 5.9 µg


Nutričné hodnoty v 100 g

Energia: 1413 kJ / 342 kcal;

Bielkoviny: 12 g;

Tuk: 2 g;

Sacharidy: 69 g;

Vláknina: 6.4 g


Alergény
Lepok


Krajina pôvodu
Holandsko


BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


Obsah
400 g


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.