Himalájska soľ ružová 700g – Wolfberry Himalájska soľ ružová 700g – Wolfberry

Himalájska soľ ružová 700g – Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
700g
2,50 € / Skladom
700g 2,50 € s DPH Skladom

Popis produktu

Himalájska soľ ružová Wolfberry 700 g. Nerafinovaná prírodná kryštalická soľ s obsahom 84 stopových prvkov. Bez umelých anorganických aditív, chemického fluóru a jódu.


Himalájska ružová soľ hrubá sa ťaží v Pakistane. Táto soľ sa vyskytuje v červenkastej, alebo ružovej farbe, ale nie je žiadnou vzácnosťou ani jej biela, transparentná forma. Ružová himalájska soľ je neuveriteľne čistá, pretože je 250 miliónov rokov stará, takže sa na nej nepodpísala civilizácia ako napríklad u morskej soli, ktorá je ťažená zo znečistených oceánov.


Pre konzumáciu je vyberaných len asi 10 % najkvalitnejšej soli a tá je pravidelne kontrolovaná v nezávislých laboratóriách. Soľ obsahuje 88 prvkov, z toho 84 minerálov, ktoré sú v tak malých časticiach, že sú jednoducho absorbované bunkami ľudského tela. V tejto soli sa nachádza mimo iné i horčík, draslík, vápnik, železo, zinok a jód.


Kryštály ružovej soli vznikali milióny rokov pod veľkým tlakom na sebe ležiacich hornín. Svoju ružovú farbu získala soľ vďaka obsahu oxidu železa a širokej škále ďalších minerálov. Len pre zaujímavosť – v minulosti bola táto soľ v Európe nazývaná kráľovskou soľou, pretože bola vyhradená len pre členov kráľovskej rodiny.


Wolfberry himalájska ružová soľ sa ťaží z dolov ručne, v súlade s prírodou a dlhoročnou tradíciou. Pri ťažbe sa teda nepoužívajú žiadne mechanické zariadenia, ale ani trhaviny. Potom, čo je soľ ručne vyťažená, tak je ručne rozdrvená, ručne premytá a následne vysušená na slnku.


Soľ je sterilne zabalená a je teda vhodná k priamej konzumácii. Vďaka tomu, že do nej nie sú pridané žiadne umelé chemické zlúčeniny, tak sa výborne hodí i do relaxačných kúpeľov. Práve z nich totiž dokáže pokožka krásne vstrebávať všetky drobučké častice obsiahnutých minerálov, takže si organizmus v takomto kúpeli nielen krásne odpočinie, ale zároveň doplní potrebné látky.


Nutričné hodnoty v 100g

Energia: 12 kJ/3 kcal;

Tuky: <0.1g;

Bielkoviny: 0.94g;

Soľ: 94.1g;

Vápnik: 205 mg;

Draslík: 618 mg;

Železo: 105.4 mg.


Alergény
Bez alergénov

Skladujte na tmavom a suchom mieste.


Krajina pôvodu

Pakistan


Obsah

700 g


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.