Kokosové chipsy BIO 250g - Wolfberry Kokosové chipsy BIO 250g - Wolfberry

Kokosové chipsy BIO 250g - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
250g
2,90 € / Skladom
250g 2,90 € s DPH Skladom

Popis produktu

Kokos je tropická palma, ktorá dorastá do výšky 25 - 35 metrov. Kokosová palma musí rásť sedem rokov, než sa na nej objavia prvýkrát kokosové orechy, ktoré patria k jedným z najväčších semien na svete, a trvá im celý rok, než dozrejú. Nie je presne známe, odkiaľ kokosové palmy pochádzajú, ale podľa Platóna boli známe už v bájnej Atlantíde.

V sanskrte, čo je jeden z najstarších jazykov Indie, sa kokosovým palmám hovorí kalpavriksha, čo znamená, že sa jedná o strom, ktorý plní základné túžby človeka. Tých je 10 a patrí k nim miesto na bývanie, oblečenie, hrnce na varenie, dobré jedlo, ovocie, cukrovinky, harmonická hudba, šperky, krásne kvety a jasné svetlo v noci. A práve všetky tieto ľudské potreby dokáže kokosová palma ľuďom splniť.

Wolfberry kokosové chipsy sú krásne chrumkavé a neuveriteľne voňavé. Získavajú sa z jadier kokosových orechov, ktoré sa postrúhaných na tenké plátky a potom sa nechajú šetrne usušiť tak, aby v nich zostala zachovaná nielen exotická vôňa, ale aj všetky minerály a vitamíny. 100 g kokosových chipsov totiž obsahuje napríklad štvrtinu referenčné hodnoty príjmu draslíka a takmer tretinu referenčné hodnoty príjmu fosforu, čo sú dôležité látky pre stavbu ľudského tela.

Chipsy sa výborne hodí k priamej konzumácii ako originálne zdravá desiata, ale aj do müsli, jogurtov, ovocných šalátov alebo na ochutenie rôznych exotických jedál a dezertov. Zaiste je oceníte aj pri zdobení zákuskov a tort.


Vitamíny a minerály v 100g

Vápnik: 26 mg

Železo: 3.36 mg

Horčík: 92 mg

Fosfor: 209 mg

Draslík: 551 mg

Sodík: 37 mg

Zinok: 2.04 mg

Vitamín C: 1.5 mg

Tiamín: 0.061 mg

Riboflavín: 0.101 mg

Niacín: 0.611 mg

Vitamín B6: 0.304 mg

Kyselina listová: 9 mikrogramov


Nutričné hodnoty v 100g

Energia: 2975 kJ / 712 kcal

Sacharidy: 24 g - z toho cukry 7.4 g

Bielkoviny: 8 g

Tuky: 64 g - z toho nasýtené 57.2 g

Vláknina: 3.9 g

Soľ: 0.093 g

Vlhkosť: 5%


Krajina pôvodu:

Srí Lanka


BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


Obsah balenia:
250 g


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.