Olivový olej panenský BIO - Wolfberry Olivový olej panenský BIO - Wolfberry

Olivový olej panenský BIO - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
500 ml
8,90 € / Skladom
500 ml 8,90 € s DPH Skladom

Popis produktu

Olivový olej panenský Wolfberry BIO 500 ml lisovaný za studena v BIO a RAW kvalite z Talianska. Jedná sa o ľahko stráviteľný zdroj mastných kyselín, prírodných antioxidantov, vitamínu E, fytosterolov a flavonoidov.


Olivový olej patrí k pilierom stredomorskej kuchyne, o ktorej je všeobecne známe, že je zdravá a má priaznivý vplyv na organizmus z hľadiska kardiovaskulárnych ochorení. Zdravotné účinky olivového oleja spočívajú predovšetkým v tom, že zloženie jeho mastných kyselín ovplyvňuje pomer medzi "zlým" a "dobrým" cholesterolom. Okrem toho má olivový olej vďaka obsiahnutým látkam aj vysoké antioxidačné schopnosti.

Je dobrým zdrojom mononenasýtených tukov, pretože obsahuje priemerne 70% kyseliny olejovej a len okolo 10% polynenasýtené kyseliny linolovej, takže prispieva k lepšiemu pomeru omega 3 a omega 6 mastných kyselín v strave. Okrem toho v olivovom oleji nájdete aj skvalén, fytosteroly, vitamín E, alebo rad prospešných polyfenolov vrátane flavonoidov.

Panenský olivový olej je ale napríklad aj zdrojom melatonínu, o ktorom sa predtým myslelo, že je vytváraný len v mozgu živočíchov. Melatonín je dokonalý lapač voľných radikálov, takže je to účinný antioxidant.

Wolfberry panenský olivový olej je lisovaný za studena pri teplotách nižších ako 27 ° C. Tým je v ňom je zachovaný obzvlášť vysoký podiel prírodných antioxidantov, ktoré sú prítomné v olivách. Olej je dovážaný z Talianska, má plnú chuť a je v BIO a RAW kvalite.


Použitie

Vhodný do teplej aj studenej kuchyne, do šalátov, zálievok, na nakladanie a marinovanie mäsa a syrov.


Nutričné hodnoty na 100g:

Energia: 3700 kJ / 900 kcal

Tuky: 100 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 16.4 g mononenasýtené 73.5 g; polynenasýtcené 10.1 g

Sacharidy: 0 g – z toho cukry 0 g

Bielkoviny: 0 g

Vláknina: 0 g

Vitamín E: 15.6 g


Zem pôvodu

Taliansko


BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


Obsah
500 ml


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.