Ovsené vločky BIO - Wolfberry Ovsené vločky BIO - Wolfberry

Ovsené vločky BIO - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
250g
1,10 € / Skladom
250g 1,10 € s DPH Skladom

Popis produktu

Ovos (Avena) je obilnina, ktorá patrí k najrozšírenejším v našom miernom pásme. Ovsené vločky, ktoré sa zo zŕn vyrábajú, obsahujú ľahko rozpustnú vlákninu a veľké množstvo sacharidov, ktoré vie dodať organizmu veľké množstvo energie. Vďaka tomu sú často vyhľadávané vrcholovými športovcami, manuálne pracujúcimi ľuďmi a osobami v rekonvalescencii. Ich veľkou výhodou je to, že prípravu na konzumáciu zvládne každý.


Ovsené vločky sa vyrábajú rozdrvením ovsených zŕn. Tie sa najprv olúpu a naparia, potom vysušia, čím vznikne ich typická oriešková aróma. Teplom sa zároveň deaktivujú látky štiepiace enzýmy, ktoré by inak pri skladovaní pôsobili zatuchnuté a zanechali horkú pachuť. Klásky sa pri sušení uvoľnia a možno ich ľahko oddeliť v lúpačoch. Po celom tomto procese sa ovsené zrná triedia podľa veľkosti.


Wolfberry ovsené vločky sú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva a v BIO kvalite, takže sa dajú konzumovať priamo. Čo si ale budeme rozprávať, konzumácia žiadnych vločiek bez ďalšej úpravy nie je "to pravé orechové". Máme pre vás teda recept, ktorý vás po ránu neuveriteľne "naštartuje", takže ho vyskúšajte a dajte nám na náš Facebook prípadné "vychytávky".


Čo budete potrebovať?

 • 100 g ovsených vločiek
 • 300 ml. mlieka (môže byť kokosové, mandľové atď.)
 • 2 jablká
 • 1 citrón
 • 3 lyžice medu
 • 2 kelímky hustého smotanového jogurtu
 • hrsť orechov alebo mandlí a hrsť hrozienok alebo iného sušeného ovocia

 • Postup:

  Večer zmiešajte vločky s trojnásobkom ich hmotnosti s mliekom a uložte ich do chladničky "odpočívať". Krásne vám napučia, zjemní a vstrebú takmer všetko mlieko.

  Jablká rozpoľte, zbavte jadrovníkov a spolu so šupkou nahrubo nastrúhajte. Pokvapkajte ich šťavou z citróna a premiešajte, aby nezhnedli. Zároveň je oslaďte medom.

  K tejto zmesi primiešajte vločky aj so zvyškom mlieka zároveň s jogurty. Potom kašu rozdeľte do misiek a posypte ju nahrubo nasekanými orechmi, mandľami a sušeným ovocím.


  Nutričné hodnoty v 100g:

  Energia: 1585 kJ / 380 kcal;

  Bielkoviny: 11 g;

  Tuky: 6.3 g;

  Sacharidy: 66 g;

  Vláknina: 5 g;

  Voda: 12 g


  Minerály v 100g:

  Vápnik: 54 mg;

  Sodík: 10 mg;

  Železo: 4.7 mg;

  Fosfor: 523 mg;

  Draslík: 429 mg;

  Horčík: 177 g


  Alergény:

  lepok


  Krajina pôvodu

  Holandsko

  BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


  Obsah

  250 g


  Hodnotenia (0) Hodnotiť

  Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

  Pridať hodnotenie

  Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

  Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.