Proteinella White - HealthyCo Proteinella White - HealthyCo

Proteinella White - HealthyCo

Cenník

Variant Príchuť Balenie Cena Dostupnosť
Biela čokoláda 200g
9,90 € / Skladom
Biela čokoláda 200g 9,90 € s DPH Skladom
Biela čokoláda 400g
9,90 € / Skladom
Biela čokoláda 400g 9,90 € s DPH Skladom

Popis produktu

Nátierka od švédskeho výrobcu je určená tým, ktorí chcú zahnať chuť na sladké „sladkou pochúťkou“ a zároveň dodať telu prospešné živiny a nie prázdne kalórie.

Maltitol, ktorý Proteinella obsahuje je vlastne alkoholický cukor s kalorickou hodnotou o asi 70 % menšou ako bežný cukor. Významným plusom maltitolu je že má asi o 1/2 nižší glykemický index ako sacharóza (bežný cukor), to znamená, že nedvíha hladinu cukru v krvi ako bežný cukor. Proteinella je preto vhodná práve pre tých, ktorí nechcú prijímať sladkosti, ale aj pre diabetikov. Navyše nespôsobuje kazenie zubov a časť tohoto alkoholického cukru sa nevstrebáva do krvi.

Ďalej obsahuje aj vlákninu, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukrov a tým ešte viac spomaľuje zvyšovanie cukru v krvi.

Porovnali sme aj chuťové vlastnosti tohoto výrobku a dokonca môžeme povedať, že môže chuťovo a zložením smelo konkurovať podobným výrobkom na trhu. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou ktorú sme po chvíľke ochutnávania postrehli, bol pocit nasýtenosti už po malom množstve. To je veľké plus, pretože aj napriek tomu, že je to zdravý produkt, neskonzumovali sme ho príliš veľké množstvo a mohli sme sa smelo držať pravidla „všetkého príliš veľa škodí“. Pokiaľ hľadáte skvelú náhradu za sladkosti, tento produkt splní Vaše očakávania ako po nutričnej stránke tak aj chuťovej.


Dávkovanie

Podľa potreby.


Tabuľka nutričných hodnôt

Výživové hodnoty:v 100 g
Energetická hodnota2 187 kJ/528 kcal
Tuky39,2 g
z toho nasýtené mastné kyseliny8,6 g
Sacharidy43,8 g
z toho cukry7,3 g
Vláknina< 0,1g
Bielkoviny14,2 g
Soľ< 0,10 g

Zloženie

Sladidlo (maltitol), slnečnicový olej, pena mlieka (13 %), koncentrát srvátkového proteínu (z mlieka) (12 %), kakaové maslo, kokosový olej, emulgátor (lecitín - slnečnica), vanilkový extrakt.


Informácie pre alergikov

Obsahuje mlieko, laktózu a kokosový olej. Môže obsahovať stopy mandlí a orechov.


Upozornenie

Nadmerná konzumácia môže mať za následok laxatívne účinky. Obsahuje prirodzene sa vyskytujúce cukry. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu a pri teplote do 20 °C.


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.