Špaldová celozrnná múka hladká BIO - BIOMILA Špaldová celozrnná múka hladká BIO - BIOMILA

Špaldová celozrnná múka hladká BIO - BIOMILA

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
1000g
2,10 € / Skladom
1000g 2,10 € s DPH Skladom

Popis produktu

Pšenica špaldová (Triticum spelta) je jednou z najstarších kultúrnych plodín. Špalda je pestovaná v súlade zo zásadami ekologického poľnohospodárstva, takže máte istotu, že Vaše telo nie je vystavené zbytočnou záťažou chemickými látkami. Pevný dvojitý obal pliev (vyžaduje dodatočné lúpanie po zbere) jedinečne chráni zrno pred kontamináciou. V celozrnnej špaldovej múke zostávajú zachované všetky cenné zložky, charakterizujúce pšenicu špaldovú. Múka je vynikajúca na pečenie a priame použitie v domácnosti namiesto klasickej múky. Pôžitok z jedla zvýrazňuje jemne oriešková chuť špaldy. Je výborná na pečenie chleba, koláčov, zákuskov, a rôznych iných dobrôt.


Rady pred prvým použitím špaldovej celozrnnej múky: Celozrnná múka je chuťovo výraznejšia ako biele múky, preto je spočiatku vhodné postupne pridávať k bielej múke 1/3-2/3 celozrnnej, kým pri použití prejdete na celých 100%. Farba pečiva je prirodzene tmavšia, cesto je tuhšie. Výrobky z celozrnnej múky sú sýtejšie a trvanlivejšie ako z bežnej bielej múky.


Zloženie:

  • celozrnná múka hladká z pšenice špaldy*
  • * z ekologického poľnohospodárstva

Výživové údaje v 100 g

Energia1 470 kJ / 348 kcal
tuky 3,12 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 0,45 g
sacharidy71,39 g
- z toho cukry25,60 g
vláknina 9,19 g
bielkoviny13,15 g
soľ< 0,0025 g

Skladovanie: skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%.


Alergény: Obsahuje lepok.


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.