Špaldová múka BIO 400 g - Wolfberry Špaldová múka BIO 400 g - Wolfberry

Špaldová múka BIO 400 g - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
400g
1,90 € / Dočasne vypredané
400g 1,90 € s DPH Dočasne vypredané

Popis produktu

Pšenica špalda (Triticum spelta L.) patrí k najstarším kultúrnym obilninám, ktorá sa v prehistorickej dobe pestovala predovšetkým na Blízkom východe. Špalda je veľmi ľahko stráviteľná, má orieškovú chuť a patrí do skupiny pluchatých pšeníc.

Chleby s prídavkom špaldovej múky majú výraznú chlebovú vôňu, veľký objem, krásne popraskanú kôrku, perfektne chutia a dlho vydržia vláčne a čerstvé. Špalda navyše obsahuje takmer všetky základné zložky dôležité pre organizmus. Vďaka väčšiemu podielu aleurónovej vrstvy tak obsahuje pšenica špalda v priemere 16% bielkovín, čo je oveľa viac, než u klasickej pšenice.

Aminokyselinové zloženie je u klasickej pšenice a špaldy takmer totožné, iba obsah esenciálnych aminokyselín je u špaldy vyššia. Špalda tak obsahuje pomerne značné množstvo nenasýtených mastných kyselín a neobsahuje cholesterol. Obsah lepku sa v nej pohybuje okolo 40% a jeho kvalita je veľmi vysoká. Konzumácia špaldovej múky ale v niektorých případek alergiu u celiatikov vôbec nevyvoláva, v každom prípade je ale jej konzumácia nutná prediskutovať s lekárom.

Špalda, vďaka tomu, že nie je šľachtená, tak si zachováva svoje prirodzené vlastnosti a má orieškovú chuť. Vo Wolfberry špaldovej múke nájdete celý škálu minerálnych látok, vitamínov a viac než 12% bielkovín. Je vyrábaná zo zŕn rastlín pestovaných v BIO kvalite na kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve. Výborne sa hodí na pečenie chleba a rôzneho pečiva, ale aj na prípravu závariek do polievky alebo na zahusťovanie pokrmov


Nutričné hodnoty v 100g:

Energia: 1214 kJ / 290 kcal;
Bielkoviny: 12.5 g; Tuky: 2 g;
Sacharidy: 55 g;
Vláknina: 4 g;
Voda: maximálne 11 g


Minerály v 100g:

Vápnik: 38 mg;

Železo: 4 mg;

Draslík: 385 mg;

Sodík: 8 mg

Alergény

lepok


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.