Teffová múka tmavá BIO - Wolfberry Teffová múka tmavá BIO - Wolfberry

Teffová múka tmavá BIO - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
400g
4,90 € / Dočasne vypredané
400g 4,90 € s DPH Dočasne vypredané

Popis produktu

Teffová múka tmavá Wolfberry BIO 400 g je prirodzene bezlepková, ľahko stráviteľná s príjemne orieškovou chuťou a vôňou. Túto nutrične hodnotnú múku ocenia celiatici a alergici pri príprave bezlepkového sladkého i slaného pečiva, polievok alebo omáčok.


Teffová múka sa vyrába rozomletím semienok miličky habešskej, ktorým sa hovorí teffové semienka. Svoje meno získala táto pseudoobilnina z čeľade lipnicovitých kvôli miniatúrnej veľkosti semienok, pretože teff znamená v ahmarštině stratený. Teffové semienka sú veľmi výživné a v Etiópii tvoria ich pestovanie celú štvrtinu všetkých pestovaných obilnín a pseudoobilnín.

O teffovej múke sa hovorí ako o nutričnom zázraku. V akomkoľvek recepte je možné teffovou múkou nahradiť až 30% bežne používanej múky a tým výrazne zvýšiť nutričné hodnoty jedla. V teffovej múke sú obsiahnuté okrem iného esenciálne aminokyseliny vrátane lyzínu, treonín a tryptofánu. Perfektne vyvážený pomer bielkovín a sacharidov, vysoký obsah vlákniny, nízky glykemický index, jedinečný koktail vitamínov a minerálov a ľahká stráviteľnosť tak robia z teffovej múky dokonalú surovinu do každej kuchyne.


Nutričné hodnoty na 100g:

Energia: 1541 kJ / 367 kcal;

Tuky: 2.4 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0.5 g;

Sacharidy: 65.1 g - z toho cukry 1.8 g;

Bielkoviny: 13.3 g;

Soľ: 0.03 g;

Vláknina: 8 g;

Vlhkosť: 12 g


Alergény:

Bez alergénov

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002


Krajina pôvodu:

Španielsko


obsah

400 g


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.