Xylitol sladidlo - Wolfberry Xylitol sladidlo - Wolfberry

Xylitol sladidlo - Wolfberry

Cenník

Variant Balenie Cena Dostupnosť
350g
3,90 € / Skladom
350g 3,90 € s DPH Skladom

Popis produktu

Xylitol Wolfberry 350 g je vynikajúcou náhradou bežného cukru. Sladidlo vyrobené z brezovej kôry. Menej kalórií, nízky glykemický index, bez sacharózy. Bezlepková potravina vyrobená z brezovej kôry.


Xylitol, ktorý môžete poznáť aj ako drevný, prípadne brezový cukor, patrí do skupiny alkoholických cukrov. Používa sa ako náhrada repného cukru a v krajinách EU sa označuje kódom E967. Má veľmi sladkú, ale sviežu chuť, je takmer bez vône a jeho konzistencia je vo forme bieleho kryštalického púdru.


Ako domovská zem xylitolu sa považuje Fínsko, kde je naozaj veľmi populárny a kde sa bežne používa pri výrobe žuvačiek a cukroviniek. Jeho sladkosť je takmer rovnaká ako u repného cukru, ale xylitol dodáva organizmu asi o 40 % menej kalórií než cukor.


Xylitol nemá žiadne vedľajšie pachute, takže ním ide vo všetkých smeroch nahradiť klasický repný cukor. Jeho rozpustnosť je 99 %, takže ho možno použiť v studenej i teplej kuchyni, pri príprave rôznych šalátov, pri pečení, varení, alebo sladení nápojov. Xylitol má veľmi nízky glykemický index, je preto vhodný i pre diabetikov.


Pozor ale, pretože psom môže xylitol zpôsobovať veľmi vážne zdravotné problémy. U psov, ktorí skonzumujú veľké množstvo potravy sladenej xylitolom, dochádza k náhlemu zníženiu krvného cukru. To môže do 30 minút po konzumácii viesť k strate ich koordinácie, vo vzácnych prípadoch dokonca k zlyhaniu ľadvín a koagulopatii.


Nutričné hodnoty na 100g:

Energia: 1005 kJ / 240 kcal;

Tuky: 0 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g;

Sacharidy: 99.8 g – z toho cukry 0 g;

Bielkoviny: 0 g;

Soľ: 0 g


Dávkovanie:

požadované množstvo cukru nahraďte xylitolom v pomere 1:1


Skladovanie:

Uchovávajte v chlade, suchu, v uzavretej nádobe.


Zloženie:

xylitol kryštalický 100%


Krajina pôvodu
Fínsko


Obsah
350 g


Hodnotenia (0) Hodnotiť

Zatiaľ tu nie sú žiadne hodnotenia. Buďte prvý a pridajte svoje hodnotenie!

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „PRIDAŤ HODNOTENIE“ súhlasíte so spracovaním Vašich údajov prevádzkovateľom týchto stránok, spoločnosťou MH&CL s.r.o., a so zverejnením Vášho hodnotenia. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov a právach dotknutej osoby sú uvedené tu.